Турчинов: "За військовий стан в 2014 проголосував один я"

У лютому 2014 року в.о. президента України Олександр Турчинов планував ввести воєнний стан у країні, проте не знайшов підтримки решти політикуму. Про це він розповів в ході дачі свідчень у справі про держзраду Віктора Януковича.

"27-го (лютого - ред.) ввечері я дав розпорядження фахівцям Адміністрації президента підготувати указ про введення воєнного стану. 28-го, на засіданні РНБО, я розраховував отримати підтримку колег, оскільки такий указ не може працювати без схвалення парламенту. Я запросив керівників фракцій на консультації, запропонував підтримати ініціативу. Деякі з них побоювалися, що такий указ надасть мені необмежену владу. Таким чином на засіданні РНБО за введення воєнного стану в країні проголосував один я ", - розповів Турчі нов.

"Я змушений був з цим погодитися. Поки Янукович у Росії вважався легітимним президентом, була постійна загроза вторгнення Росії в Україні", - сказав Турчинов. Але введення воєнного стану допомогло б в.о. глави держави "заспокоїти ситуацію" в умовах, "коли почався цей сепаратистський шабаш".

За його словами, коли почалися події на Донбасі, він запропонував формат проведення АТО, щоб не зупиняти президентську кампанію, яка була в самому розпалі. Він пояснив, що введення воєнного стану зупиняє проведення будь-яких виборів, передбачає жорсткі обмеження конституційних прав громадян, дозволяє владі проводити конфіскацію незалежно від форми власності, але не дає права застосовувати зброю.

 

Стрічка новин

Мова сайту

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

 

Зв'язатися з редакцією сайту з питань співпраці ви можете за адресою uaway.ua@gmail.com