Родченков докладно розповів, як заступник міністра спорту РФ Нагорних намагався сфальсифікувати допінг-пробу української біатлоністки Семеренко

Колишній глава Московської антидопінгової лабораторії, інформатор WADA Григорій Родченков заявляє, що колишній заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних хотів виграти Олімпіаду-2014 будь-яким шляхом і просив його зробити з негативної проби української біатлоністки Віти Семеренко позитивну.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Родченков заявив в інтерв'ю російському виданню "Спорт-Експрес", відповідаючи на питання, чи правда, що Нагорних хотів, щоб ви маніпулювали пробами Віти Семеренко.

"Так, так, так. Заступник міністра спорту Нагорних хотів виграти будь-яким шляхом. І оскільки ми мали можливість роздруковувати пробірки з допінг-пробами непомітно, він став думати в іншому напрямку. Я був в шоці. Він запитав, чи можемо зробити чисту допінг-пробу позитивною. Для мене це було абсолютно неприйнятно. у квітні 2013 року в Москві проходила біатлонна гонка на штучному снігу. Там було багато глядачів, шикарна атмосфера. Нагорних дав наказ, він дав завдання РУСАДА - взяти проби в української спортсменки Віти Семеренко. Без різниці, де б не була, і що б не передбачав план по забору допінг-проб. Просто візьміть проби. Він знав номер і числовий код на її пробірці і запитав мене, чи можемо ми це зробити. Чи можемо ми відкрити пробірки і замінити вміст сечею з вмістом допінгу. Я був абсолютно в шоці. до цього моменту я зробив сотні, а може й тисячі допінг-проб з позитивних негативними, але навпаки - ніколи. Ви можете собі уявити - за 20 років мене ніколи не просили зробити з негативної проби позитивну. Але Нагорних хотів саме цього. Уявляєте? Звичайно ж, я сказав йому, що вона - топ-спортсменка і що ми не можемо так просто маніпулювати її сечею ", - заявив Родченков.

"Ми не могли цього зробити. Ось уявіть, в Москві ми б отримали позитивний результат, а через два дні її б протестували міжнародні служби допінг-контролю. Вона ж належали до міжнародного пулу спортсменів, яких тестують на допінг по всьому світу. І якщо її проба виявиться чистою - як ми пояснимо, що в Москві допінг-проба виявилася позитивною, а через два дні спортсменка виявилася чиста? Таким вчинком ми могли поховати весь "проект Сочі". Я переконав Нагорних, що це небезпечна ідея і хибний шлях. і нарешті -то він зі мною погодився. Але він передбачав і побоювався того, що українська спортсменка завоює в Сочі золото і Росія залишиться лише на другому місці. Це відбувалося ще в жовтні 2012 року, коли ми обговорювали медальний план на Сочі-2014 ", - розповів колишній глава Московської антидопінгової лабораторії.

Незважаючи на підступні задуми росіян, Віта Семеренко виступила в Сочі. У складі української збірної вона виграла золоту медаль в естафеті, а в одиночному розряді здобула бронзову медаль в спринті.

 

Стрічка новин

Мова сайту

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

 

Зв'язатися з редакцією сайту з питань співпраці ви можете за адресою uaway.ua@gmail.com