МОЗ планує заборонити імпорт ліків з Росії

Міністерство охорони здоров'я готує санкції, які заборонять імпорт в Україну ліків і медичних виробів, вироблених в Росії. Про це сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає LIGA.net.

«Зараз ми подаємо зміни в указ президента, щоб ліки та медичні вироби, вироблені в Росії, потрапили під санкції. Щоб ті ліки, які все ще можна закуповувати, - заборонити. Це політичне рішення міністерства. Чекаємо рішення від президента і уряду », - зазначила Супрун.

Чиновницю запитали, який відсоток закупівель медичних препаратів припадає на Росію і чи може Україна обійтися без закупівлі ліків з Росії.

«Державних закупівель - 0%. Всі наші держзакупівлі проходять через міжнародні організації. По-перше, вони вимагають відповідності кваліфікації ВООЗ, а більшість російських ліків не кваліфіковані. По-друге, російські виробники самі не виходять на відкриті тендери. Скільки їх ліків все ще зареєстровано в Україні? Багато. Але я не дозволяю перереєстрацію або нової реєстрації ліків, вироблених або навіть запакованих і перевезених з Росії », - відповіла Супрун.

Нагадаємо, в рамках санкційної політики Україна розірвала військове співробітництво з Росією, припинила авіасполучення, заборонила поставки ряду продуктів і промислових товарів та інше.

 

Стрічка новин

Мова сайту

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

 

Зв'язатися з редакцією сайту з питань співпраці ви можете за адресою uaway.ua@gmail.com